تور نوشهر

شهرستان نوشهر یكی از شهرستان‌های استان مازندارن است كه از شمال به دریای مازندران، از جنوب به خط الرأس رشته‌كوه‌های البرز، از شرق به شهرستان نور و از غرب به شهرستان چالوس محدود می‌شود.

نوشهر كه در سابق دهكده ای به نام "خواجک" یا "خواچک" بود، به علت وضعیت خاص ساحلی و استعداد بندری، مورد توجه "حبیب الله خان سردار خلعتبری" پدر "محمد ولی خان تنكابنی" قرار گرفت و رو به آبادانی گذاشت و به "حبیب آباد" معروف شد. در سال 1305 به واسطه تغییرات زیادی كه در سیمای حبیب آباد به وجود آمد، به "دوه نو" تغییر نام داد و از آن پس با احداث ساختمان ها و خیابان‌های نوساز و توسعه شهر همراه با گسترش تاسیسات متعدد بندری و احداث اسكله، در سال 1318 "نوشهر" نامیده شد. از مهمترین جاذبه های تاریخی، سیاحتی و فرهنگی نوشهر می توان به موارد زیر اشاره كرد: برج آرامگاهی امامزاده طاهر مطهر در روستای هزار خال كجور، برج آرامگاهی سید علی كیاسلطان، برج آرامگاهی امامزاده حمزه رضا، مجموعه فرهنگی كندلوس، جنگل سیسنگان، دریاچه خضر نبی در میان جنگل های شمال نوشهر، دریاچه یخ مراد در نزدیكی گچسر، مجتمع سیاحی كندلوس، دیوچشمه، منطقه ییلاقی كجور، غار چیلك چلندر و قلعه نمك.

محسن کلانتری - 09111518823 مسئول خط عرب : 09117976856شماره دفتر:33407770-011 فکس:33245817-011 info@ partoseir.ir

در یک نگاه

شرکت پرتوسیر ایرانیان از اسفند ماه 1379 در ساری فعالیت خود را با حدود یکصد دستگاه اتوبوس آغاز نمود که به لطف خداوند با استقبال وصف ناپذیر هموطنان عزیز مواجه گردید. همین امر باعث گردید که شرکت پرتوسیر در نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور پیشتاز باشد و هم اکنون با بیش از ششصد دستگاه از اتوبوسهای روز دنیا با سرویس دهی مناسب به اقصی نقاط کشور در خدمت هموطنان گرامی باشد.

ارتباط سریع